آموزش سرامیک بدنه خودرو

پوشش های محافظتی خودرو در دهه های گذشته پیشرفت های زیادی به خود دیده اند. واکسها اولین پوشش های محافظتی بودند که در ایران استفاده شدند. در سال های اخیر سرامیک ها نیز با اقبال خوبی از طرف مردم رویرو شده اند. سرامیک ها به لحاظ دوام و ماندگاری بالاتر از واکس ها قرار می گیرند. دراین مقاله علاوه بر مواد سرامیکی به اهمیت دوره آموزش سرامیک بدنه خودرو نیز پرداخته می شود.
سرامیک بدنه خودرو حالت خود تمیز شوندگی به بدنه خودرو می دهد یعنی اینکه خیلی راحت تر میتوان بدنه خودرو را تمیز کرد. همچنین استفاده از سرامیک بدنه باعث براق ماندن بدنه خودرو می شود.

پولیش صفر شویی و سرامیک خودرو
پولیش صفر شویی و سرامیک خودرو

سرامیک همچنین در مقابل اشعه UV از بدنه خودرو محافظت کرده و از آفتاب سوختگی آن جلوگیری می کند.
سرامیک بدنه خودرو خاصیت آنتی گرویتی نیز دارد این بدان معناست که اجسام خارجی مانند قیر و یا هر کثیفی دیگر نمی تواند مدت طولانی به بدنه خودرو بچسبد.
سرامیک بدنه خودرو در مقابل خط و خش و اجسام تیز از بدنه خودرو محافظت می کند. البته ذکر این نکته حائز اهمیت است که هر سرامیکی با هر تعداد لایه ای  نمی تواند در مقابل خط و خش مقاومت کند. معمولا فقط سرامیک با گرید سختی 9H می تواند این خاصیت را به بدنه خودرو بدهد.
سرامیک بدنه خودرو به دو دسته عمده تقسیم می شود. دسته اول پایه سیلیکات هستند. دی اکسید سیلیکات همان ماده اولیه تولید شیشه می باشد. بنابراین دوام و سختی این نوع سرامیک ها بصورت قابل ملاحظه ای بالا می باشد.
دسته دوم سرامیک ها پایه پلیمری هستند و به لحاظ سختی و دوام پایین تر از سیلیکات ها قرار می گیرند.
با توجه به افزایش سرسام آور قیمت خودرو مخصوصا خودروهای لوکس محافظت از بدنه خودرو برای مالکان اهمیت زیادی دارد. سرامیک بدنه خودرو می تواند به شرط اجرای صحیح در محافظت از رنگ و بدنه خودرو موثر باشد. مراحل اجرای سرامیک بدنه خودرو با پولیش بدنه شروع می شود. در این مرحله بدنه خودرو باید از هر گونه کثیفی پاک شود. در دوره آموزش سرامیک بدنه خودرو مواردی مانند نحوه پولیش صحیح بدنه خودرو ، نحوه اجرای صحیح سرامیک بدنه خودرو، نحوه اجرای صحیح صفر شویی خودرو و همچنین راهنمایی صحیح به مشتری به هنر جویان منتقل می شود.
انجام هر یک از مراحل سرامیک بدنه خودرو توسط افرادی که دوره آموزش سرامیک بدنه خودرو را سپری نکرده باشند نه تنها بهبودی حاصل نخواهد کرد بلکه ممکن است بالعکس به رنگ بدنه خودرو آسیب های جدی وارد کند. برای مثال در مرحله پولیش استفاده از مواد و یا پد های نامناسب می تواند آسیب های جدی به پوشش های رنگ بدنه خودرو وارد کند.
آموزش سرامیک بدنه خودرو در بخش مکانیک خودروی دانشگاه صنعتی شریف توسط اساتید با تجربه و مجرب صورت می گیرد. اساتید دارای تجربه چندین ساله در بازار کار پوشش های محافظتی می باشند و راهنمایی های ارزنده ای در تمام جنبه های این کسب و کار می توانند به هنر جویان منتقل کنند.
در دوره آموزش سرامیک بدنه خودرو علاوه بر مطالب فنی، دیگر جنبه ها مانند نحوه بر خورد با مشتری، نحوه ارائه قیمت، خرید جنس و ماشین آلات، اخذ نمایندگی و غیره به هنر جویان آموزش داده می شود.

این مطلب را حتما بخوانید  نحوه تشخیص تعویض گلگیر عقب خودرو

گروه فنی مهندسی ایمگ

1 دیدگاه. ارسال دیدگاه جدید

برای نوشتن دیدگاه باید وارد بشوید.
فهرست