آموزش کارشناسی رنگ خودرو

یکی از بحث های مهم و حیاتی در آموزش کارشناسی خودرو، آموزش کارشناسی رنگ خودرو می باشد. برای تشخیص رنگ شدگی و  یا تعویض قطعات بدنه خودرو نکات بسیاری وجود دارند که در حالت کلی به آنها کارشناسی رنگ خودرو گفته می شود.
بخش مکانیک خودروی دانشگاه صنعتی شریف با پشتوانه چندین ساله، از چند سال پیش اقدام به راه اندازی دوره کارشناسی خودرو نموده است که یکی از مباحث مهم آن، نحوه تشخیص قطعات رنگ شده و یا تعویضی می باشد.
در دوره آموزش کارشناسی رنگ خودرو، ابتدا تمام موارد مربوط به رنگ خودرو و نحوه رنگ کردن آن گفته می شود. در ادامه هنرجویان با مباحث طیف رنگ، دونه های رنگ و پیگمنت های درخشان آشنا می شوند. لایه های رنگ استفاده شده در خودرو تشریح می شوند و هنر جویان با این لایه ها و دلالیل استفاده از آنها آشنا می شوند.

آموزش کارشناسی رنگ خودرو
آموزش کارشناسی رنگ خودرو

در دوره کارشناسی رنگ خودرو، نحوه استفاده از ابزارالاتی مانند دستگاه ضخامت سنج رنگ خودرو نیز تدریس می شود. این دستگاه نقش مهمی در کارشناسی رنگ خودرو دارد. با استفاده از این دستگاه میتوان ضخامت رنگ نامتعارف در بدنه خودرو را تشخیص داد. سپس با مقایسه و تکنیک قرینه یابی میتوان قطعه رنگ شده را تشخیص داد.
قدرت بصری و تجربه نقش بسزایی در کارشناسی رنگ خودرو دارد. کارآموزان در انتهای دوره قادر خواهند بود تا بصورت چشمی و بدون نیاز به دستگاه رنگ شدگی احتمالی در بدنه خودرو را تشخیص دهند. ولی در نهایت برای جواب قطعی استفاده از دستگاه ضخامت سنج رنگ الزامی می باشد.
اساتید با تجربه این دوره ضمن آموزش مباحث فنی، نکات جانبی کار حرفه ای مانند نحوه برخورد با مشتری، نحوه حداقل کردن ریسک و نحوه گزارش نویسی را نیز به کاراموزان آموزش می دهند. همچنین هنرجویان می توانند نکات مربوط به راه اندازی مرکز کارشناسی را نیز از استاد مربوطه فرا بگیرند.

این مطلب را حتما بخوانید  نحوه تشخیص تعویض گلگیر عقب خودرو

گروه فنی مهندسی ایمگ

2 دیدگاه. ارسال دیدگاه جدید

برای نوشتن دیدگاه باید وارد بشوید.
فهرست