ریمپ ECU خودرو

ریمپ ECU خودرو

ریمپ ECU یا تیونینگ  به منظور بالابر بودن عملکرد خودرو یا تغییر برخی از پارامترهای خودرو انجام می شود. ریمپ یا تیونینگ ایسیو از دو طریق قابل انجام است:

روش اول: یکی از راههای ریمپ اتصال از طریق پورت عیب یابی و برنامه ریزی مجدد ایسیو می باشد. در این نوع برنامه ریزی برنامه بصورت استاندارد می باشد به همین دلیل تجهیزات خاصی نیاز نبوده و برنامه ریزی مجدد با سرعت بسیار بالا انجام می گردد.
روش دوم: این روش که نتایج بهتر و هزینه بیشتری  دارد برنامه ریزی مجدد ایسیو بصورت دلخواه می باشد.  در این روش با استفاده از لب تاب و برنامه های ویژه پارامترهای ایسیو تغییر کرده و کار برنامه ریزی بصورت جدا از خودرو انجام می شود.

 

ای سی یو

ECU خودرو

سوالی که برای اکثر افراد پیش می آید این است که چرا خودروسازها توان و عملکرد خودروها  را در حالت ماکزیمم تنظیم نمی کنند؟ و یا به عبارت دیگر چرا خودروسازها قبل از روانه کردن خودرو به بازار کار تیونینگ یا ریمپ را روی خودورهای خود پیاده نمی کنند؟
دلیل اول این است که خودروساز ها اکثرا بر روی ضریب اطمینان خودروها تمرکز می کنند.  چرا که افراد مختلف در نگه داری خودرو دارای سلیقه های مختلفی هستند. بعضی از آنها همیشه به خودروی خود سرویس دهی می کنند ولی بعضی دیگر فقط  جای باک را می شناسند.
نکته بعدی این است که خودروسازها اکثرا دارای رنج وسیعی از انواع خودروها هستند و معمولا گران قیمت ترین خودروها  پر توان ترین آنها هستند. خودرو سازها همیشه تمایل دارند که تفاوت توان خودروها با افزایش قیمت آنها به وضوح دیده و لمس شود.

این مطلب را حتما بخوانید  مالتی پلکس خودرو دنا ( عیب یابی واحدکنترل)

گروه فنی مهندسی ایمگ

برای نوشتن دیدگاه باید وارد بشوید.
فهرست