بازرسی خطوط و درزهای بدنه خودرو

امروزه کارشناسی خودرو که شامل مواردی مانند رنگ، بدنه و قسمتهای فنی خودرو است دارای اهمیت بسزایی در جامعه می باشد. یکی از موارد مهم که در کارشناسی خودرو باید مد نظر قرار بگیرد بازرسی خطوط و درزهای بدنه خودرو می باشد. این بازرسی در قسمتهای مختلف خودرو مانند گلگیرها، دربها، درب موتور و صندوق باید صورت پذیرد. درزها و خطوط بدنه باید منظم و عاری از هر گونه انحراف اساسی باشند. در بعضی مواقع تصادفهای خودرو باعث به هم خوردن نظم خطوط و درزهای بدنه خودرو می شود. در مقاله حاضر به بررسی وضعیتهای مختلف درزهای بین درب و گلگیر پرداخته می شود.

مورد اول:

در این حالت فاصله درب خودرو و گلگیر در قسمت بالا کمتر از پایین است. در این حالت احتمالا شاسی دچار شکستگی و انحراف به سمت بالا شده است. این مورد عمومیت بیشتری دارد و مخصوصا در خودروهای آفرود بیشتر دیده می شود.

کارشناسی بدنه خودرو

مورد دوم:

در این حالت فاصله درب خودرو و گلگیر در قسمت بالا بیشتر از پایین است. در این حالت احتمالا شاسی دچار شکستگی و انحراف به سمت پایین شده است.

بازرسی درب و گلگیر خودرو

مورد سوم:

در این حالت درب خودرو و گلگیر در یک راستا مونتاژ نشده اند. در این صورت عیب میتواند از یک اشتباه مونتاژی و یا از ایرادات شاسی باشد.

بازرسی درزهای بدنه خودور

یکی دیگر از مواردی که باید کارشناسان خودرو به آن توجه کنند این است که فاصله درب خودرو و گلگیر در جلو و عقب خودرو با یکدیگر برابر باشند.

بازرسی خطوط و درزها حتی میتواند بیانگر تعویض شدن قطعات بدنه نیز باشد. برای مثال گلگیر تعویضی ممکن است به خوبی گلگیر اصلی خودرو درز بین خود و درب موتور را پوشش ندهد. گاهی اوقات نیز مشاهده می شود که فاصله بین درب موتور و گلگیر از بالا به پایین یکسان نیست که می تواند نشانگر عدم نصب مناسب گلگیر باشد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست