باز کردن درب خودروها با سیستم کیلس بدون ریموت

خودروهای مجهز به سیستم کیلس(دسترسی بدون کلید) یا Keyless، در صورت تخلیه یا خالی شدن باتری خودرو یا باتری ریموت امکان باز کردن درب های خودرو وجود ندارد لذا برای دسترسی به داخل خودرو باید از بخش فلزی کلید خودرو استفاده کرد.
بدین منظور ابتدا باید نسبت به باز کردن فلاپ قفل درب خودرو اقدام نمود. معمولا در خودروهای مجهز به سیستم کیلس، فقط درب جلو سمت راننده به قفل مکانیکی مجهز می باشد و امکان باز شدن با کلید فلزی را دارا است. برای باز کردن فلاپ روی قفل درب سمت راننده، ابتدا با بخش فلزی کلید، ضامن قفل فلاپ که در زیر آن واقع شده است را فشار داده و سپس با نیروی ملایم دست، فلاپ قفل درب را به سمت بیرون بکشید تا آزاد گردد

توجه داشته باشید در صورتیکه آزاد کردن فلاپ با نیروی دست دشوار باشد از ابزار بازکردن تریم داخلی خودرو استفاده کنید و هرگز از اجسام فلزی و سخت همانند لبه پیچ گوشتی استفاده نکنید چون باعث لهیدگی لبه فلاپ و خراش روی رنگ بدنه خودرو می گردد. پس از آزاد شدن لبه فلاپ، دستگیره قفل درب نیز به سمت خودتان بکشید تا لبه فلاپ که زیر لبه دستگیره قرار گرفته است آزاد شود و بدین ترتیب فلاپ قفل درب به صورت کامل آزاد و خارج می گردد. پس از آزاد شدن فلاپ، بوسیله کلید فلزی، قفل مکانیکی درب را باز کنید تا به فضای داخلی خودرو دسترسی داشته باشید. برای نصب فلاپ قفل درب، ابتدا دستگیره قفل درب را به سمت خودتان بکشید و پس از آن لبه فلاپ را در زیر دستگیره قفل درب قرار دهید و پس از قرار گرفتن لبه فلاپ در زیر دستگیره قفل درب، فلاپ را به سمت درب فشار دهید تا به طور کامل در محل خود قرار گرفته و ضامن آن نیز قفل شود. از قفل شدن ضامن فلاپ اطمینان حاصل کنید به خاطر آنکه اگر فلاپ به صورت محکم و مطمئن در جای خود نصب نشده باشد، حین حرکت خودرو از محل خود خارج می شود و پیدا کردن فلاپ با رنگ فابریک و بخصوص رنگ های صدفی دشوار می باشد.

این مطلب را حتما بخوانید  انواع سقف خودرو
برای نوشتن دیدگاه باید وارد بشوید.
فهرست