خطای دریچه گاز برقی و مشکل گاز نخوردن خودرو

خطای دریچه گاز برقی و مشکل گاز نخوردن خودرو

در بعضی مواقع در خودروهای با دریچه گاز برقی دچار خطای دریچه گاز می شوند که در این حالت چراغ چک خودرو روشن می شود و موتور گاز نمی خورد. در خودروهایی که دارای درچه گاز برقی هستند مانند پژو 206 و دنا

زمانی که این خطا در ای سی یو رخ می دهد با یک بار باز و بسته کردن سوئیچ ایراد بطور موقت برطرف می گردد اما مشکل همچنان باقی می ماند. برای رفع این مشکل اکثر تعمیرکاران به تعویض دریچه گاز یا پدال گاز فکر می کنند اما برای عیب یابی صحیح ایتدا باید به صورت دقیق عیب را شناسایی کنیم و به این نتیجه برسیم که با احتمال زیاد عیب از کدام قسمت می باشد سپس اقدام به رفع عیب نماییم.

ابتدا توسط دستگاه دیاگ خطای نشان داده شده در ای سی یو را با دقت بررسی نمایید که خطا از دیچه گاز برقی می باشد و یا از پدال گاز برقی زیرا هیچ ارتباطی در نوع عیب یابی به یکدیگر ندارند، بیشترین احتمال در بروز این خطا شل شدن کانکتور های 6 پایه دسته سیم پدال گاز و یا دریچه گاز می باشد پس برای شروع عیب یابی ابتدا از این قسمت از مدار شروع به بررسی نمایید که معمولا با اصلاح پین کانکتور ها خطا برطرف می شود اما اگر با این روش خطا همچنان بر قرار بود از یک پدال گاز برقی یا دریچه گاز برقی دیگر با توجه به نوع خطای ای سی یو خودرو را تست نمایید.

محمد شمسی

گروه فنی مهندسی ایمگ