ماندگاری سرامیک بدنه خودرو

پوشش سرامیک یا همان پوشش نانو سرامیک دارای مزایای بسیاری می باشد. میتوانید در لینک زیر مزایای پوشش نانو سرامیک را مطالعه بفرمایید. با توجه به هزینه ای که اجرای پوشش سرامیک بر روی خودرو دارد، انتظار میرود که ماندگاری سرامیک تضمین شده باشد. ماندگاری سرامیک بدنه خودرو به عوامل متعددی بستگی دارد که در مقاله حاضر به آنها پرداخته می شود.

سرامیک بدنه خودرو
سرامیک بدنه خودرو

فاکتور اول

اولین فاکتور اجرای زیر سازی مناسب قبل از اجرای سرامیک می باشد. زیرسازی شامل حذف آلودگی ها از بدنه و رنگ خودرو و همچنین رفع عیوب ایجاد شده در رنگ خودرو می باشد. به منظور رفع آلودگی ها باید عملیات پولیش بر روی بدنه خودرو انجام شود. نکات مهم درباره  پولیش بدنه خودرو را می توانید از لینک زیر مطالعه بفرمایید. همچنین رنگ خودرو ممکن است بواسطه آسیب های خارجی نیاز به ترمیم داشته باشد. برای مثال شاید نیاز به لیسه گیری در نقاطی از بدنه باشد.

فاکتور دوم

دومین عامل مهم در ماندگاری سرامیک بدنه خودرو نگهداری از این پوشش می باشد. برای مثال خودرو را باید حداقل یکبار در 10 روز شسته شود. این تفکر که خودروی سرامیک شده نیازی به شستشو ندارد به شدت اشتباه است.

فاکتور سوم

سومین فاکتور نوع ماده استفاده شده در اجرای پوشش نانو سرامیک  است که با توجه به تعدد برند های موجود در بازار باید از اصالت نانو سرامیک استفاده شده اطمینان حاصل گردد.

فاکتور چهارم

چهارمین فاکتور در ماندگاری سرامیک بدنه خودرو خشک کردن لایه نانو بعد از اجرا می باشد.  خشک کردن می تواند با استفاده از گرمای محیط و یا با استفاده از اشعه آی آر انجام شود که ترجیحاً اشعه آی آر اثر بخشی بیشتری دارد.

این مطلب را حتما بخوانید  نحوه تشخیص تعویض گلگیر عقب خودرو

فاکتور آخر

پنجمین و آخرین  فاکتور محل اجرای پوشش نانو سرامیک می باشد که باید دارای شرایط خاصی باشد. برای مثال هیچ گونه آلاینده ای مانند گرد و غبار نباید در محیط باشد.

عوامل ذکر شده در بالا باید به دقت در حین اجرای سرامیک رعایت شوند تا از هزینه های اضافی جلوگیری گردد.

گروه فنی مهندسی ایمگ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست