نحوه صحیح کاور دستگیره درب خودرو

پوشش های محافظتی و کاور بخش های مختلف بدنه خودرو علاوه بر زیبایی، نقش مهمی در محافظت از رنگ خودرو بر عهده دارند. روش صحیح کاور کردن دستگیره درب خودرو به شرح ذیل می باشد:

1- ابتدا دستگیره درب خودرو را باز کنید.
2- دستگیره را به صورت کامل تمیز کنید تا عاری از چربی و گرد و خاک باشد.
3- ورق کاور را به اندازه مناسب برش داده و با سشوار گرم کنید و از چهار طرف به صورت کامل بکشید.
4- لایه کاور را با دست به صورت کامل به دستگیره درب بچسبانید و بسته به اینکه دستگیره مربوط به کدام درب می باشد لبه های داخلی آن نیز به نحوی بچسبانید که لایه ای که بالا قرار می گیرد روی لایه دیگر قرار گیرد. برای چسباندن لبه های ورق کاور هم دقت کنید که این موضوع باید به همراه حرارت تدریجی و فشار دست باشد.
5- مجددا قسمت های ابتدایی و انتهایی دستگیره را حرارت داده و با فشار دست به صورت کامل بچسبانید تا به مرور دچار چروک و جدایش نشود.
6- به اندازه تقریبی 3 میلیمتر از لبه ها را روی هم قرار دهید، مازاد ورقه کاور را با کاتر به نحوی که دستگیره درب دچار خراش و آسیب نشود جدا کنید و مجددا با سشوار حرارت دهید تا لبه های کاور نیز به یکدیگر متصل شود.
7- بعد از اتمام مراحل 1 تا 6، لبه های ورق کاور که در بخش های محل نصب دستگیره روی درب قرار داده را با حرارت بیشتر از نرمال، حرارت داده تا حالت ارتجاعی ورق کاور از بین رفته و به صورت ذوب شده لبه های آن خم شده و از جدا شدن ورق کاور از دستگیره جلوگیری شود.
8- سپس بخش های مازاد ورق کاور در این قسمت ها نیز با کاتر به نحوی بریده و جدا کنید که حدود 3 میلیمتر از ورق کاور روی بخش های داخلی دستگیره قرار گرفته و مابقی را جدا کنید.
9- دستگیره درب کاور شده را روی درب نصب کنید و از عملکرد صحیح آن اطمینان حاصل کنید.

این مطلب را حتما بخوانید  نکاتی در مورد عملیات پولیش بدنه خودرو
برای نوشتن دیدگاه باید وارد بشوید.
فهرست