نحوه صحیح کاور قاب آینه خودرو

پوشش های محافظتی و کاور بخش های مختلف بدنه خودرو علاوه بر زیبایی، نقش مهمی در محافظت از رنگ خودرو بخصوص در خودروهای گران قیمت بر عهده دارند. روش صحیح کاور قاب آینه خودرو به شرح ذیل می باشد:

1- ابتدا قاب آینه خودرو را با استفاده از ابزار باز کردن تریم داخل خودرو باز کنید. دقت کافی داشته باشید تا از شکستن خارهای قاب آینه جلوگیری شود.
2- قاب آینه را با مواد چربی زدا یا الکل به صورت کامل تمیز کنید تا عاری از گرد و خاک و چربی باشد.
3- ورق کاور را به اندازه بزرگتر از قاب آینه برش دهید و آماده نصب کنید.
4- با کمک گرفتن از شخص دیگری، دو طرف ورق کاور را نگهدارید و به ملایمت حرارت دهید و ورق کاور را از چهار طرف به صورت کامل بکشید و روی قاب آینه بچسبانید.
5- بخش ها و لبه های دارای چروک ورق کاور را مجددا از قاب آینه جدا کرده و با سشوار به ملایمت حرارت دهید و با اعمال کشش مناسب و نیرو دست مجددا به قاب آینه بچسباند تا سطح بیرونی ورق کاور بدون چروک و برجستگی باشد.
6- بعد از مسطح شدن سطح بیرونی ورق کاور روی قاب آینه، لبه های داخلی کاور را حرارت دهید تا به صورت کامل خشک شده و خاصیت ارتجاعی آن بخش از ورق کاور از بین برود.
7- پیش از برش مقادیر اضافه ورق کاور، مجددا سخت شدن لبه ها را بررسی کنید و در صورت نرم بودن لبه ها، مجددا حرارت دهید تا لبه های ورق کاور به حالت کاملا سخت تبدیل شود و از جدا شدن ورق کاور روی قاب آینه پیشگیری شود.
8- از کاتر تیز استفاده کنید و با نیروی ملایم نسبت به جدا کردن مقادیر اضافه ورق کاور به نحوی که لبه کاتر با کاور آینه تماس برقرار نکند اقدام کنید.
9- سعی کنید بین 2 تا 3 میلیمتر از لبه سخت شده ورق کاور در پشت قاب آینه قرار گیرد تا استحکام کافی برای نگهداشتن ورق کاور روی قاب آینه را داشته باشد.
10- مجددا حرارت بیشتری به لبه های داخلی ورق کاور اعمال کنید تا از سخت شدن لبه ها اطمینان حاصل کنید.
11- قاب آینه کاور شده را با دقت روی آینه نصب کنید و مراقب باشید تا از شکستن خارهای قاب آینه جلوگیری شود.

این مطلب را حتما بخوانید  نحوه صحیح کاور دستگیره درب خودرو
برای نوشتن دیدگاه باید وارد بشوید.
فهرست