کاور های رنگی و بی رنگ خودرو

کاور از جمله پوشش های محافظتی خودرو محسوب می شود که امروزه مورد توجه عموم مردم قرار گرفته است. در مقاله حاضر به بررسی ویژگی ها و انواع این کاور ها می پردازیم. کاورها در حالت کلی به دو دسته:
کاور رنگی
کاور بی رنگ
تقسیم می شوند.  کاورهای رنگی شامل کاورهای مات، براق و کرومی می شوند. کاورهای بی رنگ یا PPF  نیز به دو دسته مات و براق تقسیم شده اند.

کاور رنگی

کاورهای رنگی بیشتر برای جذابیت بصری مورد توجه قرار می گیرند و خاصیت حفاظتی آنها کمتر از کاورهای بی رنگ می باشد.

کاور بی رنگ

کاورهای بی رنگ محافظ بسیار خوبی برای رنگ و بدنه خودرو محسوب می شوند و در صورت استفاده از جنس مرغوب تا 5 سال یا بیشتر می توانند خاصیت حفاظتی خود را حفظ کند. همچنین بعضی از کاورهای بی رنگ دارای خاصی خود ترمیمی دارند که  در شکل زیر نمونه ای از کاور بی رنگ قابل مشاهده می باشد.

به لحاظ قیمت کاورهای بی رنگ گران تر هستند. برای مثال برای اجرای کاور روی خودروهای نسبتا بزرگ چنانچه از کاور بی رنگ استفاده شود با احتساب دستمزد نصب هزینه ای بالای 20 یا 25 میلیون تومان در پی خواهد داشت. ولی چنانچه از کاورهای رنگی استفاده شود این هزینه بالای 15 یا 20 میلیون تومان خواهد بود.

یکی از سؤالاتی که مشتریان کاور دارند این است که آیا به لحاظ قانونی منعی برای استفاده از این کاورها وجود دارد چرا که در بعضی مواقع رنگ بدنه عوض می شود؟ در پاسخ باید گفت چنانچه کاور انتخاب شده طیف رنگ یکسانی با رنگ اصلی خودور داشته باشد مشکلی وجود نخواهد داشت.

این مطلب را حتما بخوانید  کارشناسی کف صندوق عقب خودرو

نحوه ی نگهداری کاور خودرو

یکی دیگر از نکات مهم که مشتریان نصب کاور باید در نظر داشته باشند نحوه نگهداری کاور است.  از مهم ترین آسیب های که می تواند به کاور وارد شود می توان به

  • اسیدها
  • فشار بسیار زیاد آب در کارواش ها
  • حرارت بسیار زیاد

اشاره کرد. البته در شرایط عادی هیچ مشکلی برای کاور پیش نمی آید. برای مثال در محیط معمولی حتی اگر دمای هوا به 60 درجه سانتی گراد و یا 30- درجه سانتی گراد برسد آسیبی به کاور وارد نخواهد شد. بعضی از شرکتهای معتبر تولید کننده کاور بدنه محصول خود را تا 3 سال گارانتی می کنند.

برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید به سایت های شرکت های تولید کننده نیز مراجعه کنید. برای مثال شرکت تِک رَپ یا TECH WRAP  یکی از شرکت های تولید کننده انواع کاور خودرو است.

گروه فنی مهندسی ایمگ

برای نوشتن دیدگاه باید وارد بشوید.
فهرست