کلاچ های جلو و عقب گیربکس CVT خودروهای چری

کلاچ های جلو و عقب گیربکس اتوماتیک CVT خودروهای چری از اجزای عملکردی این گیربکس ها به شمار می رود. کلاچ های چند صفحه مورد استفاده در گیربکس های اتوماتیک از اجزای ذیل تشکیل شده است:

  • صفحات لنت یا صفحه کلاچ ها: این صفحات بین دو صفحه فلزی یا صفحات دیسک واقع شده و با تولید نیروی اصطکاک، باعث انتقال توان از عضوی به عضو دیگری می شود.
  • صفحات دیسک یا صفحات فلزی: این صفحات فلزی با استفاده از گشتاور اصطکاکی بین صفحه کلاچ و دیسک، توان را یا از صفحات لنت دریافت کرده و منتقل می کند و یا توان را به صفحات لنت منتقل می کند تا صفحات لنت به عضو بعدی منتقل نمایند.
  • پیستون قدرت: این پیستون بوسیله نیروی ناشی از فشار روغن هیدرولیک گیربکس اتوماتیک در زمان های مشخص فعال شده و نیروی محوری را به صفحه کلاچ ها و دیسک ها منتقل می کند و باعث انتقال دور و گشتار می شود. با حذف فشار روغن هیدرولیک، فنر پیستون قدرت را به ابتدای کورس خود منتقل کرده و با حذف نیروی محوری از صفحات کلاچ و دیسک، مجموعه کلاچ آزاد می شود و عملیات انتقال قدرت پایان می پذیرد.

کلاچهای مورد استفاده در گیربکس های اتوماتیک دارای دو وظیفه به شرح ذیل می باشند:

  •  برخی از کلاچ ها همانند کلاچ جلوی گیربکس CVT چری با قطع و وصل شدن، عملیات قطع و وصل توان را از عضوی به دیگری انجام می دهد.
  •  برخی از کلاچ ها همانند کلاچ عقب گیربکس CVT در واقع یک کلاچ ترمزی می باشد که در مواقع نیاز باعث تثبیت برخی از اجزای مجموعه چرخ دنده های خورشیدی می شود.
این مطلب را حتما بخوانید  سرویس فیلتر گیربکس اتوماتیک

نحوه باز و بست کلاچ های چند صفحه ای، رعایت تقعر و تحدب صفحات فلزی حین نصب، استفاده از روغن گیربکس اتوماتیک توصیه شده مرغوب، انجام سرویس های ادواری به موقع، پیشگیری از داغ کردن بیش از حد گیربکس اتوماتیک، عدم تحت بار قرار دادن زیاد موتور و گیربکس در شرایط سخت به مدت طولانی و برخی دیگر ملاحظات تاثیر بسیار مهمی در نحوه عملکرد و طول عمر این اجزاء دارا می باشد.

برای نوشتن دیدگاه باید وارد بشوید.
فهرست